WEROLUT bitkiler için temel besinler olan NPK, köklenme ve çiçeklenme de önemli rol oynayan Zn’ yi bünyesinde bulundurur.

Pamuk gibi endüstri bitkilerinin topraktan çıkış (10-15 cm) döneminde hem köklenmeyi teşvik eder hem de içeriğindeki özel enzimler ve metabolitler sayesinde topraktaki minerallerin çözünmesini sağlar.

Tüm sebzeler ve meyve ağaçlarında yüksek oranda bulunan ve tamamı şelatlı formda olan Azot (N) sayesinde güçlü bir vejetatif gelişimi sağlar. Yine tamamı şelatlı olan Fosfor (P) ve Potasyum (K) çiçeklenme ve meyve tutumunda en uyumlu formülasyonu içerir.

Uygulama Şekli ve Dozajları

Yaprak gübresi olarak 100 litre suya 250 gr dozunda maksimum verime ulaşır. Damlama ve toprak uygulamalarında 1000m² - 500/1000 gr uygulanır.

Domates Hıyar Biber ve Patlıcanda WEROLUT en uygun formülasyondur. İçeriğinde ki organik asitler bitkisel kaynaklı olduğu için bitki bünyesine direkt girerek işlevsel olarak NPK + Zn ihtiyacını karşılar. Düzenli kullanımda bitkiler daha güçlü ve sağlıklı yetişeceğinden dolayı kaliteli meyve ve yüksek tonaj sağlar.

WEROLUT için bitki ve tür çeşidinde farklılık göstermekle birlikte en az 2-3 uygulama önerilmektedir.

Standart NPK lardan farklı olarak WEROLUT her bir gramında eşit formülasyon değeri verir. Ve WEROL serisi gübrelerin tamamında olduğu gibi çok özel bir organik asit ve şelat malzemesi ile kaplanmıştır.

Yüksek orandaki çözünme gücü ile toprak yapısına girerek yarayışı arttırır ve bitkilerin topraktan en üst düzeyde faydalanmasını sağlar.